2000px-Gnome-system-software-installer.svg

Bluestacks Kurulumu Nasıl Yapılır

 

Bluestacks Kurulumu Nasıl Yapılır

Bluestacks Android tabanlı telefonlarda oynadığımız ve çalıştırdığımız oyun ve uygulamaları pc ve mac ortamında windows üzerinde çalıştırmamızı sağlayan bir tür emulator uygulamasıdır.

Bluestacks uygulamasının kurulumu ve ayarları oldukça basittir, Resimli olarak size Bluestacks uygulamasının nasıl kurulacağını tek tek anlatmaya çalıştık,

Programı indirip kurmadan önce lütfen kurulum yapılacak olan bilgisayarın sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığına buraya tıklayarak kontrol ediniz.

İlk Önce programın en son sürümünü (Linklerimiz Devamlı Günceldir ve Programın en son sürümünü Barındırır) altta yer alan link’den indiriyoruz.

indirdiğimiz uygulamanın üstüne çift tıklayıp

Açılan pencerede “evet”deyip devam ediyoruz

Bluestacks yükleme sayfası göründüğünde iki seçeneğimiz var ya hiç bi işlem yapmadan direk install seçeneği ile kuruluma devam ederiz eğerki

bluestacks uygulamasını farklı bi klasöre kuracaksanız “customize installation” seçeneğine tıklayarak kurulmasını istediğiniz klasörü seçerek kuruluma başlayabilirsiniz. seçim sizin.

Eğer Kurulumun direk c diskinize yapılmasını isterseniz hemen “install now” butonuna basınız.

Yukardaki ekrandaki ilerleme menüsünü görmeniz lazım, hiç bi işlem yapmadan bekleyiniz. kısa bir süre sonra yükleme işi sona erecek,

bu arada eğer antivirüs programınız varsa kurulum esnasında herhangi bir sorun ile karşılarsanız virüs programınızı geçicic bir süre sonlandırmanız gerekebilir,

endişe edecek bir durum yok, telaş etmeyin,zaten ağagıdaki resimdede size bu öneri sunulmuş.

Kurulum sona erdi ve şu anda yapacağınız tek bir şey kaldı hemen aşağı ekrandada gördüğünüz gibi “complete”butonuna basarak kurulumu sonlandırmanız gerekir.

Resimde görülen “Auto-start upon completion” sekmesi işaretli olarak varsayılan değerdedir,yani “complete”düğmesine bastığınız zaman bluestacks otomatik olarak başlayacaktır.

Program Şu anda ilk defa çalıştırılmak üzere başladı ve bilgisayarınızın performansına göre 2-3 dakika süre zarfı içersinde bluestacks ana menü ekranı önünüze gelecektir, şu anda hiç bi işlem yapmayın ve bekleyin.

Önünüze Gelen mavi ekranda Bulunduğunuz ülkeyi seçin.

Türkçe İşaretleyin

Ve Şimdi Haydi Başlayalım…

Şimdi sırada gmail hesabımızı bluestacks üzerinde açmamız lazım sebebi ise malum googleplay uygulamalarını ve mağazaya giriş için gerekli olan bilgileri girmemiz lazım.

Gerekli bilgileri kullanıcı adı ve parolamızı doğru ve eksiksiz girdiğimiz andan hemen sonra hesap ayarlarımızda birmiş olacaktır ve aşağıdaki gibi bluestacks ana ekran menüsüne girmiş olacaksınız.

Google Play Butonuna Erişmek

Üstteki ekranı gördüyseniz tebrikler blurstacks artık bilgisayarınızda kurulu bir vaziyette sizin konutlarınızı bekliyor.

şu anda ana sayfadasınız ekranın sol üst tarafında bulunan “My Apps” menüsüne basarsanız “System Apps” iconu gelir karşınıza buraya tıklayın ve “google play”iconuna

basarak mağazaya giriş yapın.artık sizde telefonlarınızda tabletlerinizde severek oynadığınız oyun ve uygulamaları bilgisayarınızda oynatıp çalıştırabilirsiniz.

Bluestacks Programında Bazı Yapılması Gerekenler

Blue stacks programını çalıştırdığınz zaman ufak bir takım ayarlar vardır.bunları doğru bir şekilde yaparsanız programınız dağa hızlı ve stabil çalışır.

Aşağıda resimde bulunan adımları uygulayın.ekranın sağ üst köşesinde bulunan “settings” kısmına tıklayın açılan pencerede “engine” kısmına girerek graphic mode kısmını

“directx” seçiniz “cpu cores” bölümünde işlemcinizin çekirdek durumuna göre ayar yapınız ve kullanılan ram miktarı en az önerilen değerde olmalıdır fazlası zarar değildir,

ama azı bir takım uygulamalarda performans düşüklüğü donma kasma vs yapabilir,bu ayarları yaptıktan sonrada, bluestacks programını yeniden başlatınız.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Previous Post
1
android emu android emulator bluestacks

BlueStacks 3 İçin Sistem Gereksinimleri Nedir?

Next Post
android-o-logo1
android emu android emulator bluestacks

Bluestacks Nedir Nasıl Kullanılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir